Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

29.9.2014

Z osobních a hlavně zdravotních důvodů končím..

25.5.2014

Moje milovaná Viky na výstavě v Holicích uspěla..

30.4.2014 vrh Z Yzotopka z Rambíkova snu + Union od Prďoly

Tak dnes jsem si vážně oddechla po dvou neúspěšných vrzích od indiany a Jakarty, jsem se vážně obávala jak dopadne tento a naštěstí dobře, uf. Ve večerních hodinách mě doma čekalo milé překvapení ve formě čtyř kuliček choulících se u maminy. Jsou to dva skinny kluci, jedna skg holka a jeden skg kluk. Váhy od 80 do 95g. Všechny v kombinaci červená-bílá. Mimča budou všechny k prodeji.

 

21.2.2014 vrh Y Kitty od Prďoly + Kenshi Cavia Orinocoon

Dnes v noci  porodila Kitty pět skiník. z toho jedno už bylo mrtvé.. Mamča se stará vše vypadá dobře.. Jsou to dvě holky a dva kluci. Váhově všichni nad 80g, kromě jedné holčičky úplně vlevo, která má 55g, tak snad to taky zvládne..

 

 

12.2.2014 vrh X Noemi od prďoly + Radler Vandulka

Myslela jsem si, že je Luce s nejhoršího venku a najednou koukám k ní a Noemi do boxu a hrůza Luce se sotva vleče a padá na bok. Lehla na bok a Noemi verna kámoška hned k ni oblizuje ji a zveda ji. Brečím fakt hrozne dojemný a smutny.. a v tom nevím jestli z toho stresu nebo uz to melo prijit Noemi začíná rodit. Porodila tři SKG mimča a jeden skiník. Váhy jsou od 80 do 100g.

Noemi se skvěle stará jak o miminka tak i o Luce, ale bohužel to teď začíná být špatné a vypadalo to tak nadějně...

 

15.2.2014 Luce vydechla naposledy... bude mi moc chybět.

 

9.2.2014

Tak už i nám se smůla nevyhnula. Dnes v noci začala Luce rodit, ale nešlo to ven.. prvnímu mimču jen vykukoval čumáček, tak s mojí pomocí jsme ho vytáhli (ještě že to byl chlupáč..), ale bylo bohužel mrtvé a bylo mi jasné že to nebude dobré.. pak nic čekání tlačení, ale nic.. takže jsem v noci v sobotu volala na veterinu zburcovala je ať připraví sál.. když do hodiny nic jeli jsme.. dostala Oxytocin, ale stále nic.. Na veterině jsem s ní strávila asi hodinu a půl a postupně se doktorovi podařilo z Luce dostat dalších pět kousků a všichni bohužel mrtvý. z toho jedno mimčo mělo vyhřezlá střeva. Je to veliká škoda miminka byla pěkná velká. První po zvážení měl ten první 100g a někteří byli i větší. Dva byli chlupáči a čtyři skiníci, všichni černí jen jeden s bílou packou. Ach jo je to vážně hrozné tohle prožívat, ale k chovu to bohužel patří. Teď už jen aby to zvládla Luce, jsem ráda že nakonec nepodstoupila císařsk řez.. Doma hned začala jíst, vypadá to nadějně :-)

 

 

26.1.2014 - vrh W Camelie z Litovelských Luhů + Orion z Bosonoh

Dnes jsou na světě dva krásný kluci jeden čenobílý 68g a u druhého si barevně nejsem jistá, ten má 92g. mamina vše zvládla s přehledem a pěkně se stará..

Bohužel záhy menší z brášků umřel..

foto ze dne 13.2.2014

17.1.2014 - vrh V Gabarra Magpie Unicorn + Vegas z Troje

Dnes se narodil mnou netrpělivě očekávaný vrh. Gáby už byla širší než delší, a už minimálně týden jsem si myslela že porodí. Všimla jsem si jí, když bylo jedno mimčo na světě a byla to krásná tříbarevná holka s krátkým čumáčkem, poměrová... no prostě radost a i když jsem byla na odchodu do práce, odejít prostě nešlo, to napětí a aby to vše dobře dopadlo.. za chvíli byla na světě další úžasná tříbarevná holka a moje nadšení už neznalo mezí.. :-) pak jsem pomohlana svět dvěma klukům kteří byli trošku větší a nějak to moc nešlo.. a pak už jsem vážně musela do práce..

Naštěstí vše dobře dopadlo a po příchodu domů na mě vykoukla ještě jedna holčička. Všichni mají váhy mezí 85 a 90g a zatím se mají čile k světu a mamina kojí, takže paráda..

 

 

5.1.2014

První výstava v tomto roce byla v Praze Toulcově dvoře a nesměli jsme chybět. Nedělali jsme si velké ambice co se týče umístění, ale potřebovali jsme dosbírat čekatelské kartičky. Což se nám podařilo Noemi je již druhý odchvanec u mě kterí zde získal svou čtvrtou a pátou čekatelskou kartičku a budeme žádat o titul morče šampion, z čehož mám velikou radost a ani jsem  na této výstavě nečekala že je získá neboť se jí podařilo si při cestě v přepravce po prokousání díry a prolézání slušně odřít záda za což měla stržné body, ale i tak obstála šikulka :-) Dále si kartičky přivezli i indiana, Jakarta. A nečekané ocenění získala ZOO z Troje když vyhrála 2. místo v kategorii mazlík genový skinny. Mise splněna. Výstava byla moc pěkně zorganizovaná a rádi se zúčastníme i příště..

2.12.2013

O víkendu jsme se zúčastnili výstavy v Turkovicích, byla moc pěkná a i nějaké to ocenění a čekatelské kartičky jsme si zase přivezli.. pro Kitty to byli poslední dvě kartičky ke získání šampiona.

 

 

22.10.2013 vrh U - Jakarta Cavia Orinocoon + Panuco Isobell

Tak do třetice všeho dobrého jsem dnes kolem poledne našla dva nádherné macky skotačit kolem Jakarty. Krásná trikolorní 133g holka a skg kluk 107g červená -bílá. Z obou jsem fakt nadšená.

Od porodů si teď hvilku odpočineme, ale ne na dlouho ;-)

Máme v plánu hodně zajímavých spojení.. více již brzy v sekci plánované vrhy.

21.10.2013 vrh T - Indiana Cavia Orinocoon + Aiwa

Opět stejný scénář jako u minulého vrhu.. Prostě na mě po ránu čekalo milé překvápko v podobě tří luků a jedné holky. Trikolorní babyboom je tady a také to vypadá na boom kluků. Z těchto dvou vrhů je to zatím jen jedna holka.. ale zase je moc krásná černobílá, možná i zůstane doma uvidíme..

Mimča se mají čile k světu, mamina kojí o stošest, co víc si přát..

Porodní váhy zleva 96,90,85,104

 

18.10.2013 vrh S - Yzotopka z Rambíkova snu + Panuco Isobell

Dnes ráno jsem opravdu nečekala žádné přírůsty a o to větší překvápko bylo v boxu těhulek Yzi a Jakarty, kyž tam ležely tři malý kulíšci a z toho jeden chlupatý. Termín porodu jsem nevěděla a břicho ještě neměla ta velké jak jsem zvyklá teď od jiných vícečetných porodů..

Dle prvního ohledání jsou to kluci s krásnými porodními váhami zprava 111, 107 a 92g.

 

12.10.2013

Dnes jsem byla na výstavě v Josefově. Byla moc povedená a chválím organizátory.. Pokud se bude konat i za rok určitě se rádi zúčastníme.

Na to že jsem vezla pouze dva své odchovance, tak ceny jsem ani nemohla pobrat.

Kitty od Prďoly-96b- 1.skinny v kresbě, 2.skinny junior a třetí kartička čekatele na šampiona.

Noemi od Prďoly-96b-2.skinny bicolor, .skinny baby, druhá kartička čekatele na šampiona.

Radost veliká..

 

3.10.2013

Mám dobré zprávy brzo budeme mít trikolorní babyboom březí jsou Indiana, Jakarta a Yzotopka. Tak dávám holkám ještě tak měsíc..

28.10.2013

Do nového domova odjeli Pupsi a Pepina, mám obrovskou radost že budou holky spolu a že mají skvělé majitele.. Tak věřím, že se holky budou mít dobře.. :-)

 

21.9.2013

Dnes jsem byla na 3.barevné výstavě u nás v Hradci Králové. Jako minulý rok byla výstava super a ještě ke všemu jsme  vyhráli 1. místo v kategorii skinny junior získala ho Kitty od Prďoly. Dostala krásných 97,5b.  Po dramatickém ;-) rozstřelu ve kterém byla se svým bráchou Kayem. Mám fakt velikou radost že naši odchovanci mají úspěch..

Dále jsem ještě vezla nejmladší omladinu od nás Noemi (aguti zlatá s bílou) a Oggie (černá) a obě získali kartičku čekatele na šampiona. Oggie bude k prodeji..

Velikou radost mám také z toho, že Gabarra odjela na krytí do CHS z Troje. Doufám že se zadaří.. A moc děkuji Jitce Jiřičné :-).

 

11.9.2013 - vrh R CHCZ Chivas z Hůrky + Hirra Dry Mill

Dnes jsem opět přišla k hotovému a čtyři krásné mimča se choulila u mamky.. Poslední dobou se nám rodí hodně holek a ani tento vrh nevybočuje je tam pouze jeden kluk.. Všichni mají mezi 80 a 100g, tři jsou černí a jeden černý dalmatin.

Jinak mám další dobrou zprávu, neboť dvě mimča z předchozího vrhu jsou také holky a krásně přibývají na váze a i mamča je vpořádku. Zabojovali jsme a vyhráli jupíí.

 

 

4.9.2013 - vrh Q CHCZ Chivas z Hůrky + Camelie z Litvelských luhů

Tak jsem se dočkala a Camelie porodila, ale bohužel jsem u toho neyla a porod nedopadl zrovna nejlépe.. Dvě černé mimče jsem našla mrtvé, přičemž jedno mělo tvář celou ohlodanou, to asi jak se ho snažila mamina oživit.. pěkný pohled to nebyl, ale radost mi udělalo to že alespoň zbylá dvě mimča a k tomu dalmatini jsou živý, sice mají jen 52 a 55g, ale doufám že to zvládnou drobci. Mamina je také dost vyhublá a nevypadá dobře, ale budem přkrmovat a věřím že to všichni tři zvládnou.. Tak držte palce..

 

2.9.2013

Do nového domova odjeli Nemo, Oliver, Oscar a Orion. Mám radost že mají super majitele :-).

Brzo už porodí Camelie a Hirra, tak netrpělivě čekám na mimča..

 

 

 

7.8.2013 vrh P Mamuts Luce Del Sole + CHCZ Chivas z Hůrky

Tak a máme tady další vrh. Měla jsem o Luce v těhlech vedrech strach zda to zvládne, ale když jsem dnes ráno viděla vedle Luce zase jedno bílé mimčo jak v minulém vrhu byla jsem ráda že už je to konečně tady.. bez problémů porodila pět miminek a vzorně se stará. Váhy jsou od 70 do 90g. A jestli jsem se nepřekoukla což je dost možné, tak to jsou samé holky.. Barvy jsou dvě bílé, uvidíme jak se zase vybarví, jestli budou černí himalájci jako v minulém vrhu.. a ty další tři mimča zatím nevím..

 

17.7.2013 vrh O - Europha Top Skinny + CHCZ Chivas z Hůrky

Dnes opět bez mé přítomnosti Evropka porodila pět krásných minek. Tři kluky a dvě holky, barvy jsou dvě černé, červená s černou a dvakrát černý dalmatin NS. Porodní váhy jsou vyrovnané všichni mají od 80 do 90g. Teta Luce jim skvěle asistuje a pomáhá a sama už také brzo porodí, tak se těšíme...

vlevo a vpravo jsou holky, uprostřed kluci..

 

Jinak se za poslední dobu událo spoustu nových věcí, jen nějak nestíhám psát.. Tak ve zkratce do nového domova odešla Nelly jako super mazlík pro super malou slečnu z Heřmanova Městce.

Pak ještě odešel z vrhu N tenhle kásný klučina posílit CHS Darling of fortune.

A moje nové posily do chovu jsou CZGCH Orion z Bosonoh od Janičky Špalkové

a Panuco Isobell od Dany Daňhové, děkuju moc.

 

2.6.2013 - vrh N - Gabarra Magpie Unicorn + Muchláček Mrňa z Troje

Tak je to tady mnou netrělivě očekávaný vrh je na světě.. dnes odpoledne jsem přišla k hotovému a dost mě mrzelo, že jsem to propásla a nebyla u toho, protože jednu samičku jsem našla mrtvou. Byla z obalu vybalená sice jen z půlky, ale na čumáčku ano tak nevím co se stalo jestli to bylo pozdě, nebo jiná příčina.. Holčina byla krásná celá bílá pouze flek černé a červené na čumáčku, velká škoda.. Pak mě ještě zarazilo jedno mimčo oko a půl obličeje mělo nějak divně svraštělé, ale po bližším ohledání jsem zjistila že má také kousek plod.obalu již zaschlý, takže po sundání už bylo mimčo ok a mělo velkou radost že na očko konečně vidí :-). Radost mi udělala zbylá čtyři nádherná mimča, dva kluci a dvě holky, všihni trikoloři. Váhy jsou 80-86g takže krásný vyrovnaný vrh.

 

 

 

18.5.2013

Tak dnes jsme byli na výstavě v Holicích a opět radost veliká. Svoji výstavní premiéru absolvovala Yzotopka a získala 96,5 b. a první kartičku čekatele na šampiona a druhý nováček Aiwa, kterého jsem z důvodu hraničního množství bílé přihlásila raději do mazlíků kde získal první místo.. kluk jeden šikovná ;-)

No a na výstavách již zkušený šampion Chivas získal 96 b., šestou katičku a nádherné 3.místo..

No a abych nezapoměla velikou radost mi udělala i naše odchovankyně Charlota od Pďoly, která s 96,5b obsadila krásné 3.místo..

8.5.2013 vrh M Camelia z Litovelských Luhů + Chivas z Hůrky

Tak dne jsem měla zase prima den udělala jsem si výlet do Prahy a odvezla vypůjčeného Muchlu. Nejradši bych si ho nechala protože je fakt skvěle ochočný a prostě takový božan ;.-). Díky Edo..

No a z Prahy jsem si přivezla Panuca Isobell nádherného tikolorního SKG samečka za kterého moc děkuju Daně Daňhové.

No a když jsem elá nadšená dorazila dom čekalo na mě další překvapení Camelie z Litovelských Luhů porodila v mé nepřítomnosti 4 krásné dalmatinky, no nejdřív jsem si myslela že to jsou čtyři holky, ale to se mi fakt nezdálo tak při bližším ohledání jsem jednoho pindika přece jen našla, ta snad jsem se nespletla.. Váhy jsou nádherné 110, 105, 102g a kluk 90g

 

3.5.2013

Nedslo mi to a musela jse nafotit naše krásné páry v očekávání.. už se nemůžu dočkat miminek :-)

25.4.2013

Tak tento týden je ve znamení odjezdu, už odjeli Jonáš, Juko, Julie ta až na Slovenko, Nubi do Polska a Kay ten zůstává tady v Hradci. Všem přejeme hodně štěstí..

 

 

18.4.2013 - vrh L Hirra Dry Mill + Nuby od Glorie

Už jsem byla napnutá kdy to konečně přijde, protože Hirra byla poslední dny jak balón a to doslova. Tak dnes ráno jsem se konečně dočkala.. S přehledem zkušené rodičky porodila, všechny vzorně očistila. I po porodu 5 obříků je krásně tlusťoučká a vzorně se stará.. Tak máme 3x čokoládový dalmatin a dvě čokoládové holčičky. Kluk je jen jeden. Váhy jsou 77,86,93,94,101g.

 

30.3.2013

Dnes jsme se rozjeli na výstavu do Rychnova n.K., brala jsem pouze dvě morčata a tak jsem nečekala žádné velké zázraky. No ale stalo se tři poháry a mě málem kleplo ;-) Radost fakt neskutečná. Hlavně proto že dva poháry za první místo získala moje první odchovankyně která se zúčastnila výstavy CHARLOTA OD PRĎOLY a k tomu krásných 97bodů.  A další pohár za nejlepší pár výstavy získala s Chivasem. Ten si odtud odvezl krásných 96,5 bodů a pátou kartičku čekatele. Tudíž se z něj stává ŠAMPION ČR.

 

 

24.3.2013 vrh K Luce del Sole Mamuts + Chivas z Hůrky

Dnes dopoledne jsem v boxu u Dáji a Luce zahlédla bílé červenooké mimčo. nevěřila jsem vlastním očím a najednou další. Tak Luce konečně porodila prolétlo mi hlavou, ale tohle? To jsem teda opravdu nečekala, zbylé dvě miminka už překvapením nebyli, barvy byly podle očekávání tmavé. Takže pěkný šok, ale mimča jsou nádherná buclatá, s velkýma ušima a krásnými hlavičkami. Mám z nich velikou radost. Obě maminy se vzorně starají. Jen mimča z vrhu J pochopili že mléko teď teče i u tety, tak toho dosti zneužívají, tak mám trošku obavu aby se na všechny dostalo..Tak pro jistotu začínám trochu přikrmovat..

Sečteno podtrženo se narodili:

100g kluk - tam si barevně zatím nejsem jistá asi aguti zlatá?

96g kluk - černá

93g holka - bílá červenooká bez pigmentu

92g kluk - bílý červenooký bez pigmentu

 

 

23.3.2013

Dnes byl zase skvělý den.. Udělala jsem si výlet do Prahy za Edou Nováčkem a dovezla si odtud hned dvě morčiska. Jednu překrásnou holčinu Yzotopku z Rambíkova snu a ještě super samečka Muchláčka mrňu z Troje na krytí mých samiček. Oba jsou nádherní a děsně mazlivý, takže jsem z nich fakt nadšená. 

Edo tobě velké díky!!! :-)

 

21.3.2013- vrh J Daien Sněžná Sovice+ Fox tor Leontine

Dnes ráno jsem opět přišla k hotovému. v boxu kde jsem měla dvě těhulky Dáju a Luce bylo nějak živo. Napočítala jsem 5 kousků (3 holky a dva kluci) vzorně očištěných od mamči i tety :-). Byl to parádní pohled. Pak jsem ještě při odstraňování zakrvácených hoblin naezla jedno bezvládné tělíčko bez známek života.. Tak nevím jestli se již narodilo mrtvé.. nebo co se stalo..

Všichni jsou jinak vpořádku, mamča i teta se vzorně starají, je to radost. Porodní váhy jsou slušné dvakrát 70g a třikrát 86g, nechápu jak se jim to povedlo sladit ;-)

 

11.3.2013

Luce s Chivasem v očekávání..

4.3.2013

Tak do nového domova odjela Izzy a Igi. Tak přeju hodně štěstí..

V nejbližší době budou rodit dvě těhulky Mamuts Luce Del sole a Daien Sěžná Sovice, už se těšíme na mimča..

20.1.2013

Tak cit zase zvítězil nad rozumem. Charismu jsem vážně chtěla dát někomu na výstavy, protože je dokonalá, ale copak jsem mohla odolat tak skvělým lidem, kteří jí budou chovat jako v bavlnce. No nemohla.. :-)

Takže včera odjela Charisma i s Chiko do nového domova v Ústí nad Orlicí. Přeju Terezce a Karlu Havlíčkovým ať jim holky dělají radost...

18.1.2013 - vrh I - Europha Top Skinny + Nubi od Glorie

Tak dnes po ránu na mě čekalo veliké překvapení. U Evropky jsem  našla čtyři prcky, z toho světe div se dvakrát čokoládový dalmatin. Už při minulém vrhu mi bylo divné že měla ve vrhu dalmatina, když v předcích žádného nemá.. A teď se to potvrdilo.. opět dva dalmoši, takže tady něco nehraje, ale jsem za to moc ráda! :-). Váhy miminek jsou 94, 90, 83, 64. Ten nejmenší drobek je nádhernej kluk dalmatin, jinak je to dva na dva. (kluci versus holky). Mám z nich vážně velikou radost..

Jinak v minulých dnech do nových domovů odjela Charlota a Chip - přejeme hodně štěstí..

Pak také do svého staronového domova odjela Niky, moc se mi po ní stýsá, ale bohužel tahle samička byla dost komplikovaná, absolutně nesnesla žádné jiné morče a když jsem k ní dala Chivase pokousala ho chudáka tak že jsme to dost dlouho hojili a ani opětovné pokusy o zbližování nedopadli dobře. Nevím takovouhle svéráznou samičku jsem ještě neměla.. Jinak mě to moc mrzí, protože byla fakt nádherná a neohla jsem se dočkat jejích potomků, ale bohužel.. tak jsem oslovila původní majitelku a ta si ji chtěla vzít zpět, takže je Niky zase doma..

Jsem zvědavá jestli tam se zadaří..? S takhle tvrdohlavou samičkou jsem se fakt ještě nesetkala a nevím zda se to dá nějak zlomit.. ale jinak byla milá tak nevím..

2.1.2012

Některá mimča z vrhu CH již může jít do nových domovů. Všichni jsou fakt moooc povedení, mrkněte do sekce prodej. Mám z nich opravdu radost.

 

 

19.12.2012

Mám radost protože mimča z vrhu CH krásně rostou a mají se čile k světu. I ten nejmenší prďola, což je jediný kluk z vrhu už holky dohání.. :-) je to radost.

Vypadá to že Evropka s Nubym zabřezla a krásně se kulatí, takže někdy leden-únor budou čokoládový prcci.

6.12.2012

Tak u nás už chodil ježíšek, no vlastně jsem si ho udělala sama a koupila si tuhle krasavici z Dánska.

Luce Del Sole Mamuts

4.12.2012

Tak si dělám zase radost a pořídila jse si nového trikolorního samečka, který obohatí můj chov. Moc za něj děkuji Andrejce Aiblové. Je to krasavec z jejího odchovu Fox Tor Leontine. Je moc milý a rychle si u nás zvyká..

30.11.2012 - vrh CH (Gabarra+Chivas z Hůrky)

Tak je to tady dlouho očekávaný vrh ch od mé milované Gábinky je na světě. Dnes odpoledne se narodilo pět mimísků všichni černí, jen u jednoho si nejsem jistá barvou, uvidíme jak se vybarví. Všichni mají váhu kolem 100g, jen dvě nejmenší jsou 55 a 70g. Tak doufejme že to zvládnou.. Mamča se vzorně stará a k tomu ji asistuje Dája, i při porodu ji pomáhala čistit mimča, byl to super pohled jak se holky starají.

21.11.2012

Tak stále nevím jesli je ta Hirra těhule nebo je jen tak vyžraná ;-), teďse přikláním k verzi B, tak uvidíme... bylo by to lepší.

Jinak jsem přefotila sekci prodej a přidala fotky do sekce v nových domovech.

Do svého nového domova také odjela Hena - směr Polsko, byl to složitý převoz a moc děkuji všem chovatelům za pomoc - Kačce Černé, Nikol Maretkové a Pavče Kolářové. Díky holky, máte to u mě :-)

15.11.2012

Tak se nám mimča rozprchávají do nových domovů. Včera odjela Holly k Veronice Macánové, tak doufám že v CHS CHIN CHIN bude dělat radost :-) a ještě odjel Geňa do Vysokého Mýta, tak přejeme hodně štěstí..

Dále to vypadá, že se potvrdili mé obavy a Hirra je asi zase těhotná.. bohužel zůstala až do porodu se samcem a ten ji hned po porodu musel nakrýt. Nečekala jsem že bude rodit tak brzo..

Teď se budu jen modlit aby to holka jedna zvládla, ale naštěstí to je jedna z nejstatnějších samiček, tak snad to dá ;-)

5.11.2012

Pořád se něco děje..

V pátek odjeli do nového domova k moooc hodným lidem Frodík s Flynem, mám velkou radost, protože budou bráškové spolu a nebude jim smutno :-)

Holky z vrhu H jsou opravdu pěkný obříci všechny mají kolem 350g a to jim ještě není ani měsíc..takže pořádné samice! ;-)

 

 

18.10.2012

Tak včera odjel Emánek do nového domova k Péťě B. přejeme hodně štěstí a radosti.

Holky z vrhu H krásně prospívají a jsou to obříci, dnes je vyfotím a přidám do nabídky. Odchov G byl také přidán do sekce prodej :-)

 

 

8.10.2012 - vrh H (Hirra Dry Mill + Nubi od Glorie)

Tak dnes ráno mě čekalo opět milé překvápko. Koukám k Hirušce, a i když jsem ještě nečekala že bude rodit, tušení že se tam něco děje bylo správné. Pod ní se choulili tři velikáni a opodál čtvrtej. Paráda je to samej puntík mám ohromnou radost. Kazí mi ji jen fakt, že jsem včas neoddělila samečka.. Tak se jen budu modlit, že ji snad nenakryl..

Po rychlém skouknutí pohlaví šok - čtyři holky neskutečné a nádherné váhy zleva 104,111,97,115g.

No málem jsem se zbláznila radostí :-)

No a osud chtěl abych se radostí nezbláznila tak mi jednu holčičku zase vzal ach joooo :-( druhá zleva ta nádherná veliká dalmatinka nějak zrychleně dýchala a stranila se ostatních a odpoledne už jsem ji našla mrtvou.

1.10.2012

Tak je to tady :-) další úspěch! O víkendu byla parádní výstava v Pardubicích na které jsem měla pouze Chivase, a získal již 4. kartičku čekatele na šampiona a 1. místo skinny baby.

Jinak mimča z vrhu F i G se mají všichni čile k světu a již konečně nedokrmuji..

 

 

Musela jsem ještě znovu přefotit Grekouška jak nám pěkně roste do krásy :-)

26.9.2012

Tak příroda je neúprosná i přes veškeré mé snahy a neustálé dokrmování početného vrhu G svůj boj postupně vzdaly tři krásné samičky. :-( Je mi jich moc líto při tom dokrmování se se všemi moc skamarádím a pak je to vždy hrozně velká rána..

Ale ostatní čtyři prcci už krásně přibýrají, takže tam už bude asi vše dobré.. Nakonec jsem se přeci jen u jednoho morčátka překoukla a z holky je kluk :-). Takže teď jsou to dvě krásné červené holčičky, jeden červenej kluk a jeden kluk červená - černá.

Brzo dodám fotky.

Jinak vrh F se má také čile k světu, tam jsem teď jen dokrmovala (a ještě teda občas přikrmuju nadále) jednoho klučíka trikolorního (na společném fotu uplně vlevo) ten byl jedinej takovej drobnej a teď kdykoliv mě vidí za mnou běhá jak pejsek. Je opravdu úžasně ochočenej a kdo bude chtít perfektního mazlíka tak tohle je úžasnej adept (i když nevím zda ho vůbec dám) ;-)

20.9.2012 - vrh G

Dnes po ránu jsem měla pěkný šok. Když si šla ke mě Dája pro mrkev úplně jsem se jí lekla jak má obličej celý od krve, ale jak po porodu zprvu zrovna nevypadala. Takže další šok byl když jsem uviděla jak se pod seníčkem krčí spousta červených drobečků. Nejdřív jsem se nemohla dopočítat, ale skončila jsem nevěřícně na čísle sedm, cože? Na šest už jsem zvyklá, ale sedmičku máme teda poprvé a takový krasavečci :-) radost nesmírná. Ke všemu ta Dája vypadá fakt v pohodě jak kdyby ani  nerodila což mě dost udivuje při tak početném vrhu.

No a aby těch radostí nebylo dnes málo tak jestli mě zrak nešálí je to šest holek a jediný kluk. Barvy jsou čtyři červení (jeden kluk), jedna červená s bílou, dvakrát červená - černá. To se teda Náš nový šampion Albi pochlapil!

 

18.9.2012

Chtěla bych říct že to vypadá že se nám stále daří a mám velikou radost, protože na výstavě v Chotěboři získal Chivas 98 b. byl 1.skinny baby a již má tři kartičky a Albík 96b. a získal svou pátou kartičku čekatele a budeme žádat o titul MORČE ŠAMPION z toho mám vážně velikou radost, ale bohužel mi ji trošku kazí vědomí že mi umřeli dvě krásné samičky z posledního vrhu byli to ty nejmenší jedna měla PV 52g a druhá 63g chjo :-( smutním, protože zvlášť ta maličká byla moooc milá a měla se čile k světu..

Dále přidávám do sekce v nových domovech fotku Egonka u Terezky Kabové, vypadá mooc spokojeně :-)

9.9.2012 - vrh F

No a víkend se zakončil nádherně když Olivka večer porodila svůj první vrh. Byla jsem právě u ní když začala rodit a vše proběhlo krásně a na světě je 6 krásných prcků. Tři holky a tři kluci. :-)

8.9.2012

Tak dnes byla výstava konečně u nás v Hradci :-) a dopadli jsme moc dobře..

Albík získal 96,5bodu a už čtvrtou kartiču čekatele na šampiona a

Chivas krásných 97,5bodu a 1.skinny baby

5.9.2012

Tak dnes odjel Egonek se svými novými páníčky do Prahy, myslím že u tak hodných a milých lidí se může mít jedině dobře..zdravím Terku Kabovou :-)

 

Jinak Olivka je už na rozpadnutí tak jsem zvědavá kdy to přijde..

 

 

18.8.2012

13.speciální výstava morčat v Praze a moje obrovská radost

Albi - 1. nejlepší baby morče standardu B

         1. Nejlepší skinny samec baby

a již 3.kartička čekatele na šampiona :-) hurááááááááááááá

A další velká radost z nového samečka za kterého moc děkuji paní Evě Jarošové (moc milá paní) :-)

na výstavě také úspěšný 96 bodů a 1.kartička čekatele na šampiona

14.8.2012

Tak dnes odjela Dája do nového domova do Semil, kde bude plnit roli mazlíčka.. Tak ať dělá radost..

A tady je naše klučičí čtyřka vrhu E.. krásně rostou kluci :-)

Jo jinak to vypadá že můj nový sameček Albi je pěkný obskočník ;-) Daien je asi v tom ;-). Nooo tak to už se těším na mimísky to bude něco.

 

 

3.8.2012 - vrh E

Tak další dobrá zpráva dnes dopoledne porodila Evropka svůj první vrh, vše zvládla sama a úplně v pohodě jsem přišla k hotovému.. Na světě jsou čtyři pěkní kluci, váhy mezi 90-100g.

28.7.2012

Jsme se zúčastnili Velkolosenické výstavy a k mé veliké radosti získal Albi již druhou kartičku čekatele na šampiona a k tomu 2.místo není co dodat.. :-)

97,5b.

27.7.2012

Poslední dobou si dělám samé radosti.. po nádherné dalmatince Niky jsem si koupila úplně neskutečného samečka El Greco Nickola, byla to láska na první pohled, jemu prostě nešlo odolat..

24.7.2012

Dnes jsem si udělala zase radost, jela jsem si do CHS z Kujebiny pro samečka Nickolase a k mé velké radosti se ze samečka vyklubala samička a je to Niky z Kujebiny :-) krásná dalmatinka.. Už teď se těším na její prcky, no není nádherná :-)

A dále pak ode mě odjel milouš Tango od Kazbundy ke Klárce Žákové jako mazlík a třeba  časem i chov když se pochlapí.. přeju štěstí a už teď se mi stýská.. ještě že mám Niky..

12.7.2012 - vrhD

Tak je to tady dnes kolem třetí hodiny Gabča porodil svůj druhý vrh. Stejně jako minule vše proběhlo v pohodě a spřehledem nyní již zkušené rodičky vše zvládkla a vzorně se stará. A vše si opět zopakovala zase dvě mimča , opět holka a kluk s nádhernými porodními váhami 128g a 127g. Kluk je čenobílý, holčička červenočerná. Mám z nich radost.. :-)

Kluk už je rezervovaný, holčička je zatím volná.

 

6.7.2012

Tak dnes odjela do nového domova do CHS Adastra Candy přejeme mnoho štěstí :-)

1.7. 2012

Tak coudy a Candy se připravují na cestu do nových domovů.. Pak mám jednu velkou novinku Gábinka je těhulka :-)

 

6.6.2012

Mimča z vrhu C rostou jako z vody, dnes je jim 13 dní a mají 217g,200g a 179g.

30.5.2012

Tak se nám to vše vybarvuje do dalmatínů, klučina co byl celý bílý už začíná mít puntíky huráá ;-). Vššem se skvěle daří, mamina kojí o stošest a všechny tři mimča se mají čile k světu..

25.5.2012 - vrh C

Tak je to konečně tadyyyyyyyy... včera večer kolem deváté naše čokodalmatinka Hiruška Dry Mill přivedla na svět tři mimča. Hrdým otcem je Hitch od Glorie čokoládový SKG, takže se nám povedli dva skiníci a jeden SKG. Zatím to vypadá na dva kluky a jednu holčičku :-). Barvy asi bílá, bílá s čoko a ten chlupáč asi NS čoko dalmatin.

Když jsem šla kolem boxu ta měla už všechny tři porozené a akorát je čistila, prostě bezva bezproblémový porod. A mamina vypadá v dobré kondici jak kdyby ani nerodila..

Porodní váhy jsou 87, 108 a 118g.

 

22.5.2012

Tak Hirušce se stále nechce rodit..

20.5.2012

jarní pohoda

14.5.2012

Tak takhle se u nás mazlí ;-)

9.5.2012

Tak dnes odjel do nového domova Toník (ku Praze ke dvoum malým milým holčičkám :-)) a Bob ten bude bydlet kousek od domova v HK. Tak ať se mají dobře hoši..

Hiruška stále napíná ;-)

8.5.2012

Moje milá čoko dalmatinka Hirra už brzo porodí, držím palce ať vše dobře dopadne..

 

6.5.2012

Tak dnes odjíždí Baruška do nového domova do Prahy ke slečně Katce, tak šťastnou cestu :-)

4.5.2012

Tak dnes odjel do Chrudimi k báječné nové paničce Verče Bártík.. bude se mi stýskat áchjo.. ale vím že se bude mít moooc dobře když odjížděl v takovým krásným chlupatým bejváku ;-)

 

17.4.2012

Děkuju všem za zájem o naše morčáky z vrhu B a některé asi zklamu, ale chybička se vloudila.. dnes jsem ještě pro jistotu zkoukla pohlaví a k mému překvapení jsem zjistila, že prostřední skiník na obrázku dole není samička, ale samec :-( ach jo a tolik vás chce samičky..

No nevadí samec to je nádhernej.. Všechny jsem nafotila a dávám je do prodeje.

A ještě fotka vrhu A, je jim měsíc a pár dní a jsou to pořádný obříci :-), Amálku zůstává doma, Tonda je připraven k odběru, má ukázkové uši..

15.3. 2012

Tak tyhle trikolorní krasavci jsou z vrhu B, vlevo dvě samičky, vpravo samec. Příjmám rezervace.. :-)

9.3.2012

Amálka i Tonda z vrhu A se mají čile k světu, jou to oba pěkný obříci, nádherně stavěný.. Nejradši bych si je oba nechala, ale to asi nepůjde. Jejich mamina Gába je ve skvělé formě a o své obříky stále pečuje.

Tři mimča z vrhu B stále sajou mlíčko, ale jí už i vše ostaní s mamčou. Jsou fakt náherně vybarvení, brzo dodám fotečky.. :-)

 

30.3. 2012 - vrh B

Tak dnes ráno kolem deváté hodiny začala rodit Daien, byla jsem zrovna u toho, takže jsem byla moc ráda, protože jsem měla trochu obavu kolik bude miminek, protože Dája byla širší než delší ;-)

Šlo to docela rychle a během chvíle stihla porodit a vzorně očistit svých 6 prvních miminek. měla jsem obrovskou radost jak to vše krásně zvládla!

Narodili se dva kluci a čtyři holčičky nádherně vybarvení.

1/kluk, červenočerný (celý táta), 102g

2/kluk, trikolor, 95g

3/holka,trikolor,87g

4/holka, trikolor,69g

5/holka, červená s bílou, 65g

6/holka,trikolor,55g

Dvě nejmenší holčičky z vrhu bohužel nepřežili. Nejmenší holčička zemřela odopledne, myslím že ji mamina zalehla :-(

A druhá nejmenší holčička červenobílá zemřela do tří dnů, vůbec nesála mlíčko od maminy a i když jsem ji dokrmovala nnezvládla to.. Další čtyři miminka se mají čile k světu a doufám že už žádné nemilé překvapení nebude.

Bohužel i červenočerný sameček zemřel, vpadá to že příroda to zredukovala, aby to maminka zvládla, kojení všech hladových krků ji dává dost zabrat a mrňousové ji vůbec nešetří furt ji lezou po zádech a jiné divočiny..

11.3.2012 - vrhA

Tak už je to konečně tady.. Jedna z mých nejmilejších samiček Gábinka porodila. Poslední dny jsem ji sledovala ve dne i v noci. A telepatie mě nezklamala, když jsem se ve dvě hodiny v noci probudila s pocitem že se něco děje.. Jdu se podívat ke Gábince a světe div se vedle ní jsou dva krásní morčáci, jsou jen dva tak to jsou pěkní macci :-)radost pohledět. Maminka je pečlivě očistila a právě dojídala placentu, vše v naprostém klidu a pohodě tahle moje milá prvorodička zvládla.

Druhý den zjišťuji že větší je kluk má krásných 126g je červenobílý s černou (té má jen trošku na noze) má krásnou hlavičku a kukadla, druhá je holka se 113g je to nádherná trikolorka, má pěkné symetrické rozložení barev.

Maminka se o ně vzorně stará a na uhle trojku je radost koukat..

 

TOPlist